052-5637133
yosefhaosef@gmail.com
עשרה דברים שיש לבדוק לפני שבוחרים חברה לפינוי דירה
מטרת המאמר היא לרכז את עשרת הדברים החשובים ביותר שיש לבדוק טרם שבוחרים חברה לפינוי דירה. אילו בדיקות ניתן לבצע, מהם הפרמטרים הנדרש מחברה לפינוי דירה, כיצד ניתן לאתר ידע אובייקטיבי על החברה ועוד

נתחיל דווקא מהסוף, אני אספן של פריטים ישראלים מגוונים, ולאורך כל המאמרים באתר המסר שלי הוא ברור, לפני שאתם מזמינים חברה לפינוי תכולת דירה או פינוי ירושה אני ממליץ לכם לפנות אלי ולאפשר לי לרכוש מכם פריטים שעשויים לעניין אותי. רוב האנשים האנשים המחפשים קונה תכולת דירה או קונה ירושות, נוטים להניח שבדירת ההורים אין פריטי אספנות בעלי ערך, אך זו טעות רווחת. אני מזמין אתכם לקרוא באתר ולהעמיק על תחומי אספנות שעשויים להניב לכם רווחים משמעותיים, בין אם מדובר על אספנות ספרים, אספנות עתיקות, אספנות יודאיקה, אספנות ישראליאינה ועוד.

כאמור, למרות שאיני עוסק בפינוי דירות, ריכזתי 10 נקודות שיש לקחת בחשבון כאשר באים לבחור חברה לפינוי תכולת דירה או פינוי ירושה. אדגיש, אני לא עוסק בפינוי דירות, ברוב הפעמים אני מגיע טרם המפנים המקצועיים ורוכש פריטי אספנות המעניינים אותי, ואני בהחלט מסוגל ומעוניין לרכוש כמות גדולה של פריטים.

עד כמה שזה נשמע מוזר, שוק פינוי הדירות בישראל הוא שוקק וסוער, והתחרותיות הרבה בין החברות מאלצת אותן להוציא אלפי שקלים בחודש על פרסום מסוג כזה או אחר בגוגל. לאור העובדה שרוב החברות מוציאות סכומי עתק על פרסום באינטרנט, וקשה למצוא מידע אובייקטיבי ומהימן, ריכזתי כ 10 בדיקות שיש לבצע לפני שבוחרים חברה לפינוי תכולת דירה. כמו בכל תחום עיסוק אחר, ישנן חברות רבות וטובות, אך ישנם גם בעלי מקצוע חובבנים שעשויים לגרום לכם למפח נפש דווקא ברגעים הקשים והמלחיצים ביותר של פינוי דירה. אז ניגש לעניין, לאילו דברים כדאי לשים לב בבואנו לבחור בחברה לפינוי תכולת דירות?

1.     לעולם אל תסכימו להערכת מחיר טלפונית - מפנה תכולות דירה שמתחייב להצעה מבלי שהגיע ובחן את גודל הדירה ואת כמות וסוג החפצים שבה הוא לכל הפחות חובבן. ברוב המקרים הצעת מחיר טלפונית תהיה לא מדויקת בעליל ומאחוריה תמיד יסתתרו עלויות יקרות שיתווספו בפועל למחיר שקיבלתם בטלפון. הצעת מחיר טלפונית היא טכניקת מכירה מסוג "פיתוי" שמטרתה היא ליזום פגישה עם הלקוח, ולא משנה מה הובטח לצורך כך. תמיד המחיר שיימסר בפגישה הפרונטאלית יהיה גבוה הרבה יותר ממה שהובטח בטלפון, אז גם איש פינוי הדירות יחל במסכת תירוצים מתוזמנים ומוכנים מראש שיסבירו מדוע ההצעה הטלפונית אינה רלוונטית. לרוב, הצעות טלפוניות כוללות הצעת תשלום גבוה עבור תכולת הדירה, כשבפועל בפגישה פרונטאלית תתבקשו לשלם, ולא מעט, עבור הפינוי.

2.      מידע הוא כוח - קבלו מידע רב ככל האפשר על מצבים היפותטיים לא צפויים שעשויים להיווצר במהלך פינוי הדירה. למשל, מה קורה אם תידרשו להפסיק את העבודה באמצע? מה קורה אם לפתע מתגלים אזורים נוספים עם תכולה שלא נלקחה בחשבון בהתחלה? מה קורה אם מפנה התכולה נתקל בתכשיט שווה ערך שהוטמן במקום אליו לא הגעתם?

3.    סמכו על האינטואיציות שלכם - שאלו את עצמכם האם אתם מרגישים בנוח עם האדם שמולכם, האם אדם זה מתאים לטיפול בחפצים הכוללים תכולת חיים שלמה של משפחתכם? יש לבדוק ולוודא שהאדם עימו חתמתם יגיע באופן אישי ויהיה בזמן ביצוע העבודה.

4.      בדיקה ותחקור - לרוב, חברות פינוי דירות הן אפופות מסתורין והן נעלמות וצצות חדשות לבקרים, וכיוון שלא מדובר על שוק של לקוחות חוזרים, קשה לקבל חוות דעת אמיתית. רוב האנשים זקוקים לשירות זה פעם או פעמיים במהלך חייהם, לכן כדאי ורצוי להריץ את שם החברה בגוגל על מנת לשלול אפשרות שמדובר על ארכי נוכלים שכולם מכירים חוץ מכם.

5.      המלצות - לעולם אל תבקש ממליצים, זה משחק מכור מראש. בפגישה הראשונה עם מפנה תכולות הדירה שאלו אותו מהיכן הגיע כרגע, או היכן עבד אתמול, ובקשו ממנו מספר טלפון. לעולם אין להסתמך על המלצות המופיעות באתר האינטרנט של בעל החברה, בקשו מספרי טלפון ושוחחו בעצמכם עם הלקוחות האחרונים ובידקו עימם מה היו נקודות החוזק והחולשה של החברה.

6.      ראיינו יותר מאשר בעל חברה אחת - לאחר סינון ראשוני באמצעות חיפוש באינטרנט, דאגו לראיין לפחות שני בעלי מקצוע של פינוי דירה ובחנו את רמת הניסיון והמקצועיות של כל אחד מהם. אפשרו לכל אחד מהם לתת לכם הצעת מחיר, ובשום מקרה אל תתפתו לסגור עסקה עם בעל החברה הראשון שאיתרתם.

7.      הכרו את תחום פינוי הדירות - לימוד וקריאה בנושא פינוי דירות יאפשר לכם לשאול את השאלות הנכונות בבואכם לפגוש מפנה הדירות או מפנה ירושות.

8.      אל תשליכו דבר לפח - בחלק גדול מהמקרים תגלו שחלק מהפריטים שהחשבתם שהם אשפה מתגלים כפריטי אספנות בעלי ערך כספי. אתם מוזמנים לקרוא בשאר דפי האתר על אספנות ספרים ישנים ומסמכים, תקליטים ישנים, יודאיקה, עתיקות ועוד. תמיד כדאי להמתין לפני שמשליכים פריטי נייר וחפצים ישנים, לפחות עד להגעת מומחה.

9.      סט שאלות - רשימת שאלות מוכנה מראש למפנה התכולה עשויה לחסוך לכם זמן רב ולאפשר לכם להשוות טוב בין חברות שונות לפינוי דירות. להלן מספר שאלות אפשריות:

                                 א.         כמה זמן ייקח לסיים פינוי כל התכולה?

                                  ב.         כמה עובדים יגיעו לביצוע העבודה?

                                  ג.          אילו סוגי ביטוח יש לחברה? (לעובדים, לתכולה, וכו')

                                  ד.         אילו כלים לשינוע קיימים בחברה?

                                 ה.         כמה זמן החברה קיימת?

                                  ו.           האם ישנו חוזה?

                                  ז.          מה קורה אם במהלך הפינוי מתגלה פריט יקר ערך?

10.  תכנון ושיקול דעת - ברור שרוב האנשים הנזקקים לשירות של פינוי תכולת דירה נמצאים תחת מכבש זמנים צפוף, כיוון שהם רוצים לממש מהר ככל האפשר את הרווח מהדירה עצמה. ברוב המוחלט של הפעמים לחץ זמנים זה משחק לידיהם של עסקני פינוי הדירות ומוביל לטעויות של ממש מצד בעלי הנכס ולהפסד כספי אמתי. למשימה של בחירת חברה לפינוי דירה יש צורך בתכנון מוקדם וסובלנות.


לסיכום, ככל שירשתם דירה המכילה פריטים ישנים או עתיקים, או אם התגלגל לידכם עיזבון או אוסף מעניין אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני ולאפשר לי לתת לכם הצעת מחיר עבור פריטים המעניינים אותי. 

טואול בניית אתרי אינטרנט