052-5637133
yosefhaosef@gmail.com

פינוי תכולת דירה והקשר לפריטי אספנות
מטרת המאמר היא להסביר מדוע כדאי להמתין מעט לפני שמזמינים אנשי מקצוע של פינוי דירות. רוב האנשים לא יודעים שבתכולת הדירה של הההורים המבוגרים עשויים להיות פריטי אספנות נחשקים, ובכלל מי חשב שאוסף העיתונים הישנים של סבא הוא בעל ערך כספי?!! . אז מה חשוב לדעת לפני שמזמינים עסקני פינוי דירה 

כפי שמצהירים רוב בעלי המקצוע של פינוי דירות או פינוי בתים, רצוי שפינוי תכולת הדירה יבוצע ע"י צוות מיומן ומקצועי. הבעיה המרכזית היא באיתור אותו אדם או צוות בתוך ים החובבנים ומיעוט השרלטנים. אני כבר מצהיר, אני לא מפנה דירות - אני אספן, וברשותי מגוון גדול של אוספים ופרטי אספנות, רובם ישראלים. ברוב המוחלט של המקרים, החפצים מפינוי הדירות מוצאים את דרכם לשווקי הפשפשים ברחבי הארץ:
יש בי אהבה רבה לשווקים הללו, ואני בן בית ברובם, א-ב-ל, ככל שהעמקתי בתחומי האספנות שלי הבנתי שאני רוצה להגיע למקור באופן ישיר ובלתי אמצעי, מבלי שאהיה חייב לעבור דרך מתווכים. היתרונות המשמעותיים בקניה ישירה וללא תיווך הם באפשרות שלי ללמוד על גלגול החפץ והסיפור שעומד מאחוריו, וגם בחיסכון כספי, כיוון שאני משלם ישירות לבעל הנכס ללא דמי תיווך לסוחר או לרוכל. היתרון עבורכם הוא רווח כספי גבוה הרבה יותר בהשוואה לסכום שהייתם מקבלים מעסקני פינוי דירות או פינוי בתים. הקניה שלי היא אומנם כירורגית וממוקדת בפריטים המעניינים אותי, אך יש לי אפשרות לקנות גם כמויות גדולות של חפצים ופריטים ישנים. גם אם נדמה לכם שאין בתכולת הדירה של סבתא שום חפץ בכל ערך אספני, צרו עימי קשר כיוון שאתם באופן ודאי טועים. 
 
למשל, רוב האנשים לא מייחסים חשיבות לניירת, למסמכים הישנים, לתעודות ולספרים העתיקים של הסבים, ולא יודעים שהם עשויים להיות נחשקים. אותו הכנ"ל בנוגע לקופות חיסכון, משחקים וצעצועים ישנים, תקליטים ועוד. אין שום סיבה הגיונית שתמכרו את החפצים הללו כמקשה אחת יחד עם המקרר הישן או הספות המרוטות. אני מציע לכם לעשות רווח כספי משמעותי מתכולת הדירה, ובאותה ההזדמנות להיפטר מהחפצים שאינם שמישים עוד עבורכם. 

נכון שבמרבית המקרים עיקר העניין של היורשים הוא בנכס עצמו, והם מייחסים חשיבות פחותה לתכולת הדירה ולחפצים הישנים שבה, אך זוהי טעות. בדרך כלל מי שמחזק חשיבה מוטעית זו בקרב בני המשפחה הם עסקני פינוי דירות. אלו מבינים את המצוקה והרצון למימוש מהיר של הנכס, ותמיד דואגים להסביר באופן כמעט אקדמי מדוע תכולת הדירה אינה שווה מאום ומדוע יש צורך לשלם להם על מנת שיפנו את הפריטים הישנים של ההורים המבוגרים. קחו בחשבון שברוב המקרים במשא ומתן עם מפני תכולת הדירה ידם תהיה על העליונה והרווח שלהם מהפריטים הישנים שבבית ההורים עשוי להגיע לסכומים לא מבוטלים. 

כאמור, רוב האנשים אינם יודעים שהחפצים הישנים של סבתא והאוספים של סבא עשויים להיות מבוקשים ביותר. אני אספן שמשקיע אנרגיה ומשאבים באיתור פריטים שמעניינים אותי, ואני ומוכן לשלם בנדיבות עבורם. קל מאוד לקנות בשוק הפשפשים פריטים ישנים או אוספים, אך מהנה הרבה יותר לקנות תכולת דירה או ירושה ולשמוע בו במקום על ההיסטוריה והגלגולים הרבים שעבר חפץ מסוים ובעליו. אני מציע לכם ליצור איתי קשר טרם הגעת המפנים המקצועיים שמציעים "פינוי דירה חינם" או לכל היותר "תשלום הוגן", ובכך להבטיח לעצמכם רווח כספי משמעותי עבור החפצים הישנים של הסבים או ההורים.

אגב, אני ממליץ לכם לקרוא בדפים אחרים באתר על הכללים לבחירת חברה לפינוי דירה, וכן על האפשרות של פינוי תכולת דירה לתרומה. חלק לא מבוטל ממי שזקוק לשירות של פינוי דירה בוחר באופציה זו, אך חשוב לשים לב שלמרות הרצון הטוב, מדובר על אפורציה לא פשוטה שיש להערך לקראתה.  
טואול בניית אתרי אינטרנט