052-5637133
yosefhaosef@gmail.com

פינוי תכולת דירה והאוצר האבודמטרת המאמר היא להרים את המסך מאחורי הדרך האמתית ממנה מתפרנסים עסקני פינוי דירות ופינוי בתים. ברוב המקרים הרווח המרכזי שלהם הוא הקופה הקטנה של סבא וסבתא, שם הם שמרו חסכונות סודיים של חיים שלמים. ננסה להבין למה אנו נוטים להטמין מזומנים או תכשיטים בדירה, וחשוב יותר, היכן כדאי לנו לחפש את החסכונות הללו, לפני שהם עוברים למפנה תכולות הדירה


כמי שנחשב לאספן ותיק ומנוסה, כזה שבעבר חרש את שווקי הפשפשים לאורכה ורוחבה של הארץ, שמעתי בשעות הבוקר המוקדמות עשרות שיחות בין רוכלים ועסקני פינוי ירושות ועל פינוי תכולות דירה של נפטרים והאוצרות שנמצאו בהן. משיחות החולין הללו למדתי על מאחורי הקלעים של עולם פינוי תכולות דירה ופינוי ירושות, ועל הדרך המרכזית ממנה מתפרנסים מפני תכולות הדירה.

פינוי תכולת דירה והאוצר האבוד - למה אנחנו טורחים להחביא פריטים יקרי ערך? 


שמעתי סיפורים על פינוי תכולות דירות בהן נמצאו זהב, תכשיטים וכסף מזומן שהוחבאו בחפצים שונים ומשונים, ונשכחו עד שהגיעו ליידי מפני תכולות הדירה או עסקני פינוי ירושות. אני מניח שרובכם סבור שמדובר על אגדות אורבניות - אין לכם מושג כמה אתם טועים. עיקר פרנסתם של מפני תכולות דירה או מי שעוסק בקניית ירושות ועיזבונות, מושתת על מציאת החסכונות של הסבים והסבתות שלכם. אני מסכים שחלק מהסיפורים מוגזמים ומופרזים, אך התשתית שלהם היא אמתית לגמרי - בזמן פינוי תכולת דירה או פינוי דירות נפטרים מתגלים כמעט תמיד תכשיטים, אבנים יקרות וכסף מזומן.

סביר להניח שאתם קוראים ובטוחים שבמקרה של ההורים המובגרים שלכם אתם יודעים באופן ודאי שאין שום מטמון נסתר, קחו בחשבון שסביר שאתם טועים. אז למה בעצם זה קורה? למה יש בנו צורך להחביא מזומנים או אבנים יקרות, תוך שלפעמים אנו לא מספרים על כך לאיש, אפילו לא לבני משפחתנו.

נראה שיש משהו ב 
DNA ההיסטורי - אבולוציוני יהודי שמכווין אותנו להיות ערוכים ודרוכים לעזוב בכל רגע נתון את ביתנו, ואם כבר לנוס, אז לפחות שיהיו לנו מיטלטלין בדמות זהב ותכשיטים אותם ניתן לתפור בבגדים ולחליף בבוא העת בכסף מזומן. יש משהו טבעי ברצון שלנו לחוש ביטחון לנוכח רכוש נייד שיהיה זמין עבורנו, "על כל צרה שלא תבוא". העניין הוא שיחד עם הרצון לשרוד אנו צריכים להתמודד עם הזיכרון האנושי, שברוב המקרים מתעתע בנו, בעיקר כשמדובר על אנשים מבוגרים. ז"א, שמחד יש בנו רצון כמעט גנטי להטמין "לירה לבנה ליום שחור" ומנגד הזיכרון האנושי גורם לעיתים לקושי לזכור היכן או אם בכלל החבאנו את האוצר הפרטי שלנו. השילוב בין שני הפרמטרים הללו משחק לידיהם של מי שעוסק בפינוי תכולת דירה וקניית ירושות ועיזבונות. 

פינוי תכולת דירה  והאוצר האבוד, אמת או בדיה?


גם אתם בטוחים שלסבתא לא הייתה "קופה קטנה", תמיד כדאי לנסות ולחפש אותה טרם הגעת צוות פינוי תכולת דירה. ישנן דוגמאות רבות לעניין זה, למשל הבחור שהחליט להחביא את 80000 השקלים שלו בתוך ערכות אב"כ, אך בני משפחתו ביקשו לרענן את הערכות ומסרו אותן לפיקוד העורף. אגב, הדוגמא הזו עונה על שני הקריטריונים בהם עסקנו - רצון לשרוד מחד (במלחמה כימית) ובעיית זיכרון קלה. דוגמא נוספת היא של בחור שתרם לצדקה בגדים ישנים כשבאחד מזוגות הנעליים היו מוסלקים 3000 דולר. הספקנים בינכם חייבים להבין שהמקרים הללו מתרחשים על בסיס יומי בעת פינוי תכולת דירה של נפטרים או קניית ירושות ועיזבונות, אלא שבצדק הם לא מדווחים או מפורסמים ברבים.

לענייננו, ברוב המקרים עסקני פינוי תכולת דירה יעדיפו שפינוי הדירה יתרחש כשלא תהיו נוכחים בבית, ואם תשימו לב, הם לעולם לא יפתחו לידכם שום קופסא סגורה או ידפדפו בספר ישן, שמא בטעות ייחשף המטמון הסודי של סבא. אגב, אין לי כל טענה כלפי צוות פינוי הדירות, כיוון שמלכתחילה העסקה מוגדרת בבירור, והלקוח יודע על אילו חפצים הוא מוותר במסגרת פינוי תכולת הדירה. במידה מסוימת מוטלת עליכם האחריות לבדוק היטב את התכולה עליה אתם מוותרים לפני ביצוע פינוי הדירה. 

פינוי תכולת דירה ואספנות - יש בכלל קשר?!

עוד טרם שאציג את אותם מקומות בהם אנשים מבוגרים נוטים להחביא את רכושת, אסביר איך כל זה קשור אלי. אני לא עוסק בפינוי דירות, אני אספן שמאס לשלם למתווכים עבור הפריטים שמעניינים אותי, אני רוצה להגיע ישירות למקור - ללא תיווך. אני מעוניין לרכוש מכם את החפצים הישנים והעתיקים שבתכולת הדירה, וגם אם נדמה לכם שאין בדירה חפץ בעל ערך אספני, סביר שאתם טועים. קחו בחשבון שאני בהחלט מסוגל לרכוש תכולות שלמות ומלאות.

התקליטים הישנים, פריטי היודאיקההספרים המשומשים ואפילו המסמכים מעלי האבק נחשבים כולם לפריטי אספנות של ממש. אם אתם נמצאים בצומת המורכב של פינוי תכולת דירה אתם חייבים להכיר מספר מושגים בסיסיים עליהם אני מסביר במקומות אחרים באתר, למשל, מדוע המושג "פינוי תכולת דירה בחינם" פירושו תמיד עיסקה גרועה עבורכם, וכיצד בכל זאת יש לבחור חברה מהימנה לפינוי תכולת דירה.

אני בהחלט ממליץ לפנות למי שמקצועו הוא פינוי תכולת דירה ולהיעזר בניסיון הרב שצבר, אלא שאני ממליץ לפנות אלי קודם ולהציע לי לרכוש את הפריטים הישנים והעתיקים שלכם. ההצעה שלי תמיד תהיה משתלמת יותר מזו של סוחר המפנה דירות, כיוון שאתם מוכרים ישירות למי שמשקיע מאמצים רבים באיתור הפריטים הללו.

אז מה חשוב לדעת אודות מקומות מסתור אופציונאליים, לפני שמזמינים עסקני פינוי תכולת דירה או מי שעוסקים בקנית ירושות ועיזבונות?

פינוי תכולת דירה - הטיפים החשובים

אז איפה כדאי לחפש את האוצר הבלום של סבא וסבתא, שניה לפני שצוות פינוי דירות מגיע למקום: 

  •     הטלוויזה הישנה - אם בתכולת הדירה נמצאת גם הטלוויזיה הישנה, אתם במצב טוב. ככל שסבא סירב במשך שנים לשדרג את הטלוויזיה לכזו בעלת מסך דק, או שהסכים לשדרג אך שמר בקנאות על הטלוויזיה הישנה - אזי יש לכם סיכוי לא רע. אם במקרה סבא גם היה ידוע כמי שאוהב לפרק ולהרכיב דברים הסיכוי שלכם גובר עוד יותר. אותו כנ"ל בנוגע לרדיו האמרון והווידאו שמונה ראשים של גרונדיג שסבא סירב להיפטר ממנו. היו בטוחים שלאחר סיום ההתקשרות עימכם, צוות פינוי הדירות יפרק כל מכשיר חשמלי שעשוי היה לשמש כסליק למטמון של סבתא.
  •     המזרן - טרם פינוי הדירה כדאי תמיד לבדוק את המזרן הישן. נכון שמדובר על קלישאה שחוקה ומרוטה, שגם הגנב החובב מכיר, אך אנשים מבוגרים מרגישים בטוח כשהם ישנים מעל האוצר הקטן שלהם. אם סבתא הייתה בעלת כישרון תפירה וכיפכפה אתכם כשקפצתם על המיטה, אתם בהחלט בדרך הנכונה. 
  •     מעטפה מודבקת לגב השולחן - פינוי הדירה כולל גם את השולחן הישן המרוט? מצוין. אם סבתא קיבלה חום כששמתם רגליים על השולחן, לא בטוח שזה בגלל הנימוס האירופי שלה. יש מצב שהיא פחדה שתזעזעו אותו ותפילו המזומנים שהדביקה בגב השולחן, על אף הלומבגו בגב ממנו היא סובלת.
  •     גרב ישנה במגירת הגרביים - אם בחוויית הילדות שלכם לסבא לא היו עבורכם גרביים גם כאשר הגעתם אליו רטובים עד לשד העצמות כיוון שקפצתם בשלוליות - כנראה שזו הסיבה. מי שלא ראה צוותי פינוי דירות עוברים גרב גרב או בגד בגד בניסיון לאתר תכשיטים אינו יודע חיפוש דקדקני מהו.
  •     קופסת כדורי האקמול - בזמן פינוי דירה חשוב לעבור על ארון התרופות של סבא. הינה סיבה נוספת למיגרנה של סבתא. לעולם לא אפשרו לכם לשחק בארון התרופות? אל תהיו בטוחים שזה בהכרח כי דאגו לכם.
  •     הפיר הקטן בחלון - זוכרים את הכיס הקטן בקיר שאליו נכנס התריס?  כן כן, המקום שבו החבאתם את הסיגריות ומגזיני הפורנו. האמת, לא שמתם לב שהסיגריות נגמרות מהר מדי והמגזינים מקומטים יחסית לעדינות שבה אתם נוהגים בהם? אז זהו שאמא הייתה נוהגת לעשן לכם הסיגריות פישפש לכם בפורנו, וכיום יש סיכוי לא רע בכלל שהם שומרים שם את האוצר הקטן שלהם.

לסיכום, במקרים רבים, אנשים מבוגרים עשויים להחביא תכשיטים או מזומנים במקומות לא שגרתיים לשמירה, ולשכוח מהם עם הזמן. מקומות המסתור הללו כוללים מזה כיסים של בגדים, בתוך ספרים, רהיטים ומכירי חשמל.

לצערנו, תופעה זו מתרחשת ברוב המקרים בקרב קשישים המפגינים ירידה קוגניטיבית או אובדן זיכרון, הנפוצים בגיל מבוגר יותר.  אם כן, לפני  פינוי תכולת דירה או בית ושניה לפני מכירת ירושה ועיזבון, חשוב לעבור באופן יסודי על כל הבית ולבדוק שאתם לא מעבירים לצוות פינוי דירות את הפנסיה של סבא וסבתא. 


פינוי תכולת דירה בכל הארץ


כל מי שמציע לכם מחיר עבור תכולת הדירה של סבתא וסבא לוקח בחשבון שאתם נמצאים ככל הנראה בטלטלה רגשית לנוכח הררי הציוד והפרטים שבדירה, וחשוב יותר, הוא יודע היטב שבין הרהיטים הישנים והמיטה המתפרקת עשוי להיות מטמון של ממש.

אנא קחו בחשבון שבשם האספנות (יש יאמרו פתולוגית...) אני מכול להגיע לכל חלקי הארץ, בין אם מדובר על פינוי תכולת דירה בבני ברק, פינוי דירה בחולון, קניית אלטעזאכן בתל אביב או פינוי ירושה בחיפה

לכן, אם ירשתם דירה המכילה פריטים ישנים שאין לכם עוד צורך בהם, צרו עימי קשר שניה לפני שאתם פונים לעסקני פינוי דירות מקצועיים, כיוון שאני אספן ההצעה שלי תהיה תמיד אטרקטיבית ומשתלמת יותר. אני מחזיק מגוון רב של פריטים ואוספים: אלבומי תמונות, מסמכים וניירת ישנה, ספרים עתיקים, תקליטים, משחקים, צעצועים ועוד. 
אגב, אם אתם שוקלים פינוי תכולת דירה המושתת על קיימות ומחזור, ממליץ לכם לקרוא את המאמר באתר שמסביר מהם השלבים הפרקטיים לפינוי תכולת דירה בר קיימא. logo בניית אתרים