052-5637133
yosefhaosef@gmail.com

פינוי תכולת דירה לתרומה - איך זה באמת עובד וכיצד ניתן להפיק את המקסימום מהתרומה


מטרת המאמר היא להסביר מדוע פינוי תכולת דירה לתרומה הוא מורכב יותר ממה שנהוג לחשוב, ולמה בסופו של יום רוב האנשים לא ממשים אפשרות זו על אף כוונותיהם הטובות. בנוסף נבין מהי הדרך להתגבר על הקשיים הלוגיסטיים בפינוי תכולת דירה לתרומה, מה רצוי וכדאי לתרום ואיך ניתן להפיק תרומה מקסימלית עבור הגוף או העמותה הרלוונטיים עבורכם

אם הגעתם לדף זה סביר שחיפשתם בגוגל "פינוי תכולת דירה לתרומה" או "פינוי תכולת בית לתרומה" או "פינוי חפצים לתרומה". לפני שאסביר מעט על העניין, אתחיל מהסוף, לא הגעתם לארגון צדקה או עמותה וגם לא לחברה שעוסקת בפינוי דירות, אני אספן של פריטים ישראלים יהודיים ישנים.

אם ירשתם דירה המכילה פריטים ישנים משנות החמישים והשישים כמו ספרים, חפצי יודאיקה, תקליטים, קופות צדקה ישנות, מסמכים ישנים, צעצועים, מפות וכו', אני מציע לכם ליצור עמי קשר. קחו בחשבון שכל אחד מאלו עשוי להיות בעל ערך כספי משמעותי, ואני ממליץ לכם לקרוא קצת באתר שלי אודות אספנות תקליטיםספרים נדיריםעתיקות או פריטי יודאיקה, ואין לי ספק שאתם הולכים להיות מופתעים מהערך האספני של הפריטים הישנים מהבית של סבתא וסבא.

לכן, אשמח לאם תפנו אלי על מנת שאתן לכם הצעת מחיר עבור פריטים הרלוונטיים לתחומי האספנות המגוונים שלי, אז תוכלו לתרום את המזומנים ישירות לכל גוף, עמותה או ארגון שתחפצו. אגב, יש לי אפשרות לקנות גם כמויות גדולות של פריטים, ואני מגיע לרוב חלקי הארץ, בין אם מדובר על פינוי תכולת דירה בחיפה ובצפון או פינוי ירושה בירושלים ותל אביב.

שימו לב שבכל מקרה לא כדאי לכם להתפתות למה שמציעות חלק גדול מחברות פינוי דירה ונקרא "פינוי תכולת דירה בחינם", מדובר בישראבלוף של ממש, וברוב המקרים יגזרו עליכם קופון שמן. 

 

אז החלטתם לתרום את תכולת הדירה שירשתם? מצוין!

אז ירשתם דירה או בית, אתם במצב רוח פילנתרופי וקיבלתם החלטה לתרום הפריטים הישנים. לפני שנעסוק בהיבטים הפרקטיים של פינוי תכולת דירה או בית לתרומה ולסיבות שבגינן כדאי לתרום את הפריטים הישנים שלכם, נציג מספר עובדות.

רק בגלל שאתם במצב רוח נדבני, אין זה אומר בהכרח שמישהו ירצה לקבל את הפריטים הישנים שיש לכם להציע. אומנם אין כללים חד משמעיים אודות מה כדאי ורצוי לתרום כשעוסקים בפינוי תכולת דירה לתרומה, אבל חשוב לזכור כלל אצבע פשוט - החפץ או הפריט לתרומה חייב להיות במצב המאפשר שימוש חוזר בכבוד. במילים פחות עדינות, אל תעליבו מישהו אחר בתרומה של פריטים שבורים, בלויים, או כאלו שכבר לא ניתן לעשות בהם שימוש.

רוב האתרים של עסקני פינוי דירות או פינוי ירושות מציעים שירות של פינוי תכולת דירה לתרומה. אני לרגע לא מטיל ספק באמינותם, וקשה לי להאמין שמישהו יבטיח תרומה של חפצים ובסופו של יום ימכור אותם. אך למרות זאת, ככל שבחרתם באופציה זו, תמיד כדאי לבקש שמות ומספרי טלפון של גופים או עמותות עימם עובד עסקן פינוי הדירות, ולוודא עימם שהפריטים מתכולת הדירה אכן הגיעו ליעדם המקורי ושמשו לתרומה.

תתפלאו לשמוע, למרות הכוונות הטובות שלכם לתרומה של פריטים מתכולת הדירה או הבית, התהליך אינו פשוט כלל ועיקר, והקושי האמתי טמון בשינוע וניוד של החפצים. בזמן שגופים וארגונים רבים משוועים למגוון של פריטים לתרומה, לרובם המוחלט אין את היכולת הלוגיסטית להגיע ולאסוף את החפצים מתכולת הדירה. בדרך כלל ההבנה שלארגון או לעמותה אין את היכולת להגיע לדירה או לבית ולאסוף את החפצים לתרומה, מצננת ההתלהבות והכוונה הטובה מרוב האנשים.

אז מהם הפריטים שלא רצוי לתרום, ולמה לא כדאי לאכזב את העמותה עם תרומה של פריטים חסרי שימוש מתכולת הבית.

 1. קלטות וידאו
 2. קלטות שמע.
 3. המגזינים של נאשיונאל ג'אוגרפיק שסבתא אספה במשך שנים.
 4. מזרנים ישנים ומרופטים.
 5. תרופות ישנות.
 6. מכשירי חשמל מקולקלים.
 7. בגדים קרועים, בלויים או מוכתמים -  מזמין אתכם להבין מהי הדרך הטובה ביותר לפינוי בגדים לתרומה.
 8. לבנים.
 9. משחקים וצעצועים שבורים.
 10. טלביזיות שאינן עם מסך שטוח.
 11. רהיטים שבורים.  
 12. שטיחים מוכתמים או קרועים.

למה בכלל כדאי לי לתרום את תכולת הדירה?
ישנן סיבות רבות לתרום את הפריטים שבתכולת הדירה שלך:

1.      זו דרך מצוינת להיפטר מציוד וחפצים שממילא אין לך עוד צורך בהם.

2.     אם ירשתם דירה ואתם מחפשים שירות של פינוי תכולת דירה, סביר שבסופו של יום תאלצו לשלם עבור הפינוי, או שתקבלו לכל היותר סכום מזערי ביותר. סביר להניח שתפיקו הנאה גדולה יותר מההתרפקות על המחשבה שמישהו עושה שימוש חוזר בחפצים שלכם, מאשר ההנאה שתפיקו מבזבוז מעט הכסף שתקבלו ממכירת תכולת הדירה. 

3.      תרומת פריטים לשימוש חוזר עוזרת באופן משמעותי למיחזור ושמירה על איכות הסביבה. האדם המערבי הממוצע משליך קרוב ל 70 ק"ג של בגדים וטקסטיל בשנה, לפחות 50 ק"ג מהם כשירים לשימוש חוזר.

4.      תרומת הפריטים שבתכולת הדירה יכולה להיות שיעור מצוין בחינוך הילדים שלכם.

5.      תרומה גורמת לנו ברוב המקרים פשוט להרגיש טוב יותר עם עצמנו.

אז לאן ניתן לתרום את הפריטים הישנים שבתכולת הדירה?
בגדים
פתחון לב - היתרון המרכזי היא האפשרות להגעה עד לדירה ואיסוף הבגדים מהבית. החיסרון הוא שהשירות מוצע רק בגוש דן וההגעה היא רק כאשר מדובר על כמויות גדולות יחסית של ביגוד. למעט בגדים הם גם אוספים צעצועים וכלי בית.    
ביגודית של ויצ"ו - רשת חנויות יש שנייה הפרושות ברחבי ארץ ומתוחזקות ע"י מתנדבות. כמובן שהפריטים נמכרים במחיר סמלי, וההכנסות מוחזרות לקהילה.
בית השאנטי.

 
רהיטים
עמותת מיד ליד - ארגון התנדבותי ללא מטרות רווח. באתר האינטרנט רשום שישנה אפשרות לאיסוף הריהוט מהבית או הדירה. 
עמותת יד אליעזר - מסייעת למשפחות במצוקה. מקשרת באופן ישיר בין התורם לנתרם.

מוצרי חשמל
כרמי חסד - עפ"י אתר האינטרנט יגיעו לקחת את הפריטים מהדירה. אוספים גם רהיטים לתרומה.

אגב, 
אני לא מכיר אף אחת מהעמותות או הארגונים הללו באופן אישי וכל המידע אותר על ידי מהאינטרנט.


לסיכום, אם ירשתם דירה ובה פריטים וחפצים ישנים ואתם שוקלים פינוי הדירה לתרומה, או שהזדמן לכם בית עם תכולת דירה ואין לכם מושג מה לעשות עם החפצים, אשמח אם תיצרו עמי קשר טלפוני ותאפשרו לי לרכוש מכם פריטים ישנים. אני בעל עניין באוספים רבים ומגוונים כמו ספרים ישנים, מסמכים מתקופת קום המדינה, תקליטים, קופות ישנות, מפות וכל אוסף מעניין שברשותכם.

כך תוכלו לאפשר לעצמכם אפשרות לתרום כסף מזומן לכל עמותה או ארגון בו תחפצו. אגב, יש לי אפשרות לקנות גם כמויות גדולות של פריטים ואני מגיע לרוב חלקי הארץ בין אם מדובר על חיפה, ירושלים או תל אביב. 

 

logo בניית אתרים