052-5637133
yosefhaosef@gmail.com

ייעוץ לפני פינוי תכולת דירה או פינוי ירושה 


מטרת המאמר הנוכחי היא להציג שש עצות חשובות לכל מי שנדרש לשירות של פינוי תכולת דירה. רוב האנשים הזקוקים לשירות זה מגיעים למפגש עם עסקן פינוי הדירות מבלי שיש להם ידע בסיסי כיצד לנהוג בסיטואציה מסוג זה, ומבלי שהם יודעים כי לצורך ההתקשרות עם סוחר פינוי הדירות ישנו צורך במיומנויות הקשורות לאופן שבו יתבצע המשא ומתן

נכון, על פניו פינוי של תכולת דירה או פינוי ירושה עשוי להישמע כמו הליך סטנדרטי יחסית, יש דירה, יש תכולה, עכשיו כל מה שצריך זה למצוא בעל מקצוע שיפנה את החפצים לטובת השכרה או מכירת הנכס.

המציאות מלמדת שאיתור בעל מקצוע כזה הוא משימה לא פשוטה, ובמאמר הנוכחי ננסה להסביר למה חשוב להשקיע מעט זמן בקבלת יעוץ בנושא.

ברוב המקרים אנו נדרשים לפינוי בית בנסיבות מעט מלחיצות כמו חלילה פטירת קורב משפחה מבוגר, מעבר של ההורים לבית אבות או דיור מוגן ובנסיבות דומות אחרות. תוסיפו לתחושת הלחץ הטבעית גם דירה המכילה הררי חפצים ובגדים רווי זיכרונות, והרי לכם מתכון בטוח להתקף חרדה של ממש ותחושות קשות של חוסר אונים. 

גורם מלחיץ נוסף הוא שבסופו של יום, ברוב המקרים, משימת פינוי הדירה לא מתחלקת שווה בשווה בין האחים / האחיות, ודי מהר בן המשפחה הרגיש יותר מוצא את עצמו לבד במשימה כמעט בלתי אפשרית, תוך כדי שהוא מנסה לשחזר באיזה שלב של הדרך נשרו שאר בני המשפחה מהמטלה.
בשלב ראשון חשוב לקבל החלטה אם בכלל אתם זקוקים לשירות מקצועי של פינוי תכולת דירה. ככל שמדובר על דירה קטנה שלא מכילה ציוד וחפצים רבים, ניתן לבצע את הפינוי גם באופן עצמאי עם מספר קטן יחסית של בני משפחה וחברים. במקום אחר באתר כבר הצגתי 10 כללי זהב לפינוי דירה באופן עצמאי.

ככל שהתרשמתם שמדובר על דירה גדולה המכילה המוני פריטים ואין סיכוי שתצליחו לבצע את המטלה לבד, אתם תדרשו לפנות מאחת מהחברות לפינוי דירה או פינוי ירושה. בדיוק בנקודה זו אתם זקוקים למי שייתן לכם עצה טובה טרם שאתם פונים לאנשי מקצוע הללו.

אני כבר מצהיר, אני לא מפנה תכולות דירה, אני אספן, ואתם בטח שואלים את עצמכם למה אני חושב שאני מוסמך מספיק על מנת לתת עצות בנושא זה. ובכן, לאחר שנים רבות של פיתוח תחביב האספנות שלי והכרה מעמיקה של כל שווקי הפשפשים והסוחרים בישראל, הצלחתי להבין את גלגולם של פריטי אספנות, עד שהם מגיעים ליידי אספנים כמוני. קיימתי מאות שיחות עם עסקני פינוי דירות וירושות בשעות לפנות בוקר, בעודי מנסה לאתר פריט כזה או אחר. צברתי מספיק ידע על מנת להכיר את הטריקים והשטיקים שלהם בבואם לממש עסקת פינוי דירה. אציג פה את עיקרי הדברים, ואני מזמין אתכם לפנות אלי ליעוץ טלפוני או באמצעות המייל, בכל שאלה או תהייה, כמובן ללא כל תשלום.

העצה הראשונה שלי היא ניתוק רגשי - הסיטואציה של משא ומתן מול מפנה הדירה או הירושה היא משחק מכור במגרש הביתי של הסוחרים הללו. הם מנוסים הרבה יותר מכם,  והם מסוגלים ממש להריח את הלחץ שלכם לנוכח הסיטואציה המורכבת בה אתם נמצאים. לכן, בכל התקשרות עם בעלי המקצוע הללו, חשוב שתשמרו על פאסון וניתוק רגשי, ולא משנה עד כמה אתם נסערים או לחוצים.  

העצה השנייה היא העברת הלחץ לסוחר - כאן המטרה היא להוציא את עסקן פינוי הדירות מאיזון ומאזור הנוחות שלו, ובכך להעביר את השליטה אליכם. אחת הטקטיקות היא לספר לסוחר שיצרתם קשר עם סוחרים אחרים וקבעתם עימם לעוד מספר ימים. בשלב זה איש המקצוע יתחיל מעט להזיע וינסה לשכנע אתכם לתת לו הזדמנות להגיע עוד באותו היום. כך, באמצעות אמרה פשוטה מצדכם, מבין סוחר פינוי הדירות שהוא זה שצריך לשכנע אתכם על מנת שתאפשרו לו להגיע לדירה. לאחר שהסוחר כבר מגיע לדירה, יש לפתח טכניקה זו לשלב הבא, ולדחוק בעסקן פינוי הדירה לקבל את הצעתכם ברגע זה, כי הסוחר עמו קבעתם קודם לכן מסר שיוכל להקדים ולהגיע כבר היום בערב. המטרה היא לגרום לצד השני לתחושה שאם לא יסגור אתכם ברגע זה את העסקה הוא יפספס את ההזדמנות.

העצה השלישית היא אופן תיאור החפצים שבדירה - חשוב שתדעו, לסוחרים הללו אין מה כמעט מה לעשות עם המקרר הישן שלכם, הרהיטים הישנים, או הבגדים המשומשים. נכון, הם כן ימכרו אותם בסופו של יום, אבל לא כך הם מתפרנסים. עיקר הרווח שלהם הוא מפריטים ישנים כמו חפצי יודאיקה, תקליטים, ספרים ישנים, צעצועים ישנים ועוד. במקום אחר באתר, כבר הסברתי על אספנות ישראליאנה ועד כמה אנשים לא באמת מודעים לערכם הכספי של פריטים ישראלים פשוטים משנות החמישים והשישים. לכן, כאשר אתם מתארים את תכולת הבית, חשוב שתתארו את הפריטים במילות הזהב "וינטאג'" ו "רטרו". מבטיח לכם שמרגע שהסוחר ישמע את צמד המילים הללו, הוא יחל לדמיין  את תכולת הדירה והפה שלו יתייבש מעט. לכן, כשאתם מתארים את ערימות הבגדים, כדאי שתציינו בנונשלנטיות שנראה לכם שמדובר על פריטים שחזרו לאופנה ושאתם מוכנים להישבע שראיתם איזה יאפי עם מסתובב עם ג'קט בול כמו של סבא שלכם. למרות האמור, חשוב שתהיה הלימה מסויית בין התיאור שלכם לבין הפריטים שיש בדירה בפועל, ואין למתוח את ההפרזה עד שהיא הופכת לשקר של ממש. הדבר האחרון שאתם צריכים זה לעצבן עסקן פינוי דירוץ.

העצה הרביעית קשורה לעלות פינוי הדירה - זוהי אחת מהנקודות הקריטיות. עד כמה שזה ישמע לכם מוזר, בחלק לא מבוטל של הפעמים תידרשו לשלם עבור פינוי תכולת הדירה, והאמת שדי בצדק. אתם צריכים לקחת בחשבון שככל שבדירה יש את כל כרכי האנציקלופדיה בריטניקה לנוער או אביב, ראוי בהחלט שהמפנה יבוא על שכרו. במקום אחר באתר שעוסק באספנות ספרים הסברתי מה הופך ספר לבעל ערך כספי, ולמה האנציקלופדיות למיניהן אינן ניתנות למסחר חוזר. לכן, אם בדירה יש כמות גדולה של ספרים משנות ה 50-60 וריהוט ישן ולא אטרקטיבי, תידרשו בהחלט לשלם על הפינוי. כמי שצבר המון ידע עם השנים במגוון של תחומי אספנות, אשמח לייעץ לכם בשיחת טלפון איזה פריט או חפץ הוא בעל ערך אספני ומה כדאי פשוט להשליך. בהקשר זה של עלות השירות, חשוב להכיר מושג שכבר עסקתי בו בהרחבה במקום אחר באתר ונקרא "פינוי תכולת דירה חינם". רק אציין כי מדובר על איזון מאוד עדין בין הרווח שיכול להפיק הסוחר לבין כמות ואיכות הפריטים שישנם בדירה. ברוב המוחלט של המקרים נקודת האיזון הזו היא אוטופית, ובסופו של יום אתם מוותרים על פריטי אספנות שיכולתם להשיג עבורם לא מעט כסף.

העצה החמישית היא ויתור מושכל - כפי שכבר ציינו, סוחרי פינוי הדירה הם מומחים למשא ומתן וביצעו כבר מאות עסקאות בתחום אליו אתם נחשפים רק בפעם הראשונה. לכן, כבר בשיחה הראשונה עם הסוחר יש להציב מחיר רף מעט גבוה יותר מזה שאליו אתם מוכנים בפועל. כך אתם מאפשרים לסוחר "להוריד" אתכם למחיר שאליו התכוננתם מלכתחילה. רק שעליכם לקחת בחשבון שהצד השני עושה לכם בדיוק את הפעולה, ובסופו של יום תיפגשו איפשהו באמצע.

העצה השישית היא "ידע הוא כוח" - הכרה מעמיקה עם החברה עמה אתה הולך לצאת לדרך היא חשובה, ועסקתי בנושא זה בהרחבה במאמר 10 דברים שיש לבדוק בחברה לפינוי דירה, אך כאן מדובר על משהו שונה לחלוטין. כמו בכל תחום אחר בחיים, ככל שאדם מחזיק בידע מדויק ואמתי, כך יהיה קשה יותר להפעיל עליו מניפולציות. העצה שלי כאן היא להכיר את עולם מסחר פינוי הדירות ולדעת איזה פריט יכול להניב לכם רווחים ומה ניתן להשליך.  

 

לסיכום, במאמר זה הצגנו שש עצות שיש להתחשב בהן לפני ותוך כדי מהלך משא ומתן עם סוחרי פינוי דירה וירושה. הסברנו שכדאי לשמור על פאסון ולהעביר את הלחץ לצד השני, תוך שאנו מנסים ליצור אצל הסוחר שבתכולת הדירה ישנם פריטי וינטאג' רבים והוא עלול לפספס אותם ככל שלא יענה לדרישותיכם. עוד הסברנו שתמיד רצוי לבצע התייעצות עם מישהו שמכיר את התחום היטב, ויוכל להסביר לכם אילו פריטים עשויים להיות פריטי אספנות ומאילו חפצים ניתן להיפטר.

הכי חשוב, אל תאפשרו להררי החפצים לשבור את רוחכם ובכך להסיח את תשומת הלב שלכם ממגוון הדרכים הקיימות לפינוי דירה באופן היעיל ביותר, ואפילו להרוויח כסף תוך כדי התהליך. 

logo בניית אתרים