052-5637133
yosefhaosef@gmail.com

פינוי תכולת דירה לקראת מעבר לדירה חדשה

 

מטרת המאמר היא לרכז מספר טיפים לקראת מעבר דירה והאופן שבו יש לארוז את תכולת הדירה, וכן להסביר כיצד ניתן להפיק מקסימום רווח מהפרטים והחפצים הישנים שאין עוד צורך בהם

 

במאמר הנוכחי ריכזתי מספר טיפים לקראת מעבר דירה, בעיקר סביב שלב האריזה של תכולת הבית. לפני שנעבור לטיפים עצמם, קחו בחשבון שהצומת של מעבר דירה הוא זמן טוב והזדמנות לרענן את תכולת הבית ולהיפטר מפריטים וחפצים ישנים שאין לכם עוד צורך בהם. אם מדובר על מעבר דירה של אנשים מבוגרים לבית אבות או חלילה פינוי דירה של אדם שנפטר, קחו בחשבון שניתן להפיק רווח כספי של ממש מהחפצים בישנים.

ככל שנתקלתם במהלך האריזה בפריטי אספנות, אוספים שונים ומגוונים או פריטים ישראלים ישנים משנות החמישים, אשמח אם תיצרו עמי קשר על מנת שאוכל לתת לכם הצעת מחיר עבורם. לכן אם אתם זקוקים לפינוי תכולת דירה המכילה פריטים ישנים המתינו מעט עד שאתם מזמנים עסקני פינוי דירות, צרו עמי קשר ואפשרו לי לבדוק אם בידכם פריטים שעשויים לעניין אותי כאספן.

רוב האנשים לא יודעים אבל חלק נכבד מהפריטים בדירות ההורים המבוגרים נחשבים לפריטי אספנות. בין אם מדובר על ספרים ישניםתקליטים, מסמכים משנות ה 40 או פריטי יודאיקה, תמיד כדאי לבדוק ולהעמיק אודות הפריטים שבידכם טרם שאתם מעבירים אותם ליידי מפני תכולות הדירה. אגב, אם לאחר המיון הראשוני גליתם שיש לכם פריטים רבים שאין עוד צורך בהם ואתם במצב רוח נדבני, כדאי לכם לשקול פינוי תכולת דירה לתרומה.

 

אחד עשר כללי בסיס לקראת מעבר דירה

 

אז עשיתם מיון ראשוני ודאגתם לפינוי פריטים שאין לכם עוד צורך בהם, אז כיצד ניתן להקל במשהו על מעבר הדירה?

 

תכנון נכון של זמן - תמיד, אבל תמיד משך זמן האריזה יהיה ארוך יותר ממה שתכננתם. בתכנון הזמן אנו מדמיינים את עצמינו עובדים מסודר באופן כמעט רובוטי, אבל בפועל כאשר מגיעים למשל לאלבומי התמונות הישנים או למכתבים מימי נעורינו, יש לנו נטייה להתעכב משמעותית. לכן חשוב לפרק את תכנון הזמנים למשימות קצרות מועד, למשל, הקצאת חצי שעה לפנוי הארון או הקצבת שעה למיון של הבגדים בבית.

הכנת ציוד מתאים - יש להצטייד בכמות מספקת של קרטונים בגדלים שונים, ניילון בועות, קצף אריזה, סרטי הדבקה, ניילון נצמד וטושים עבים (לורדים) במספר צבעים.

הכנות מוקדמות ומיון חפצים - מעבר דירה הוא הזדמנות מצוינת להיפטר מתכולת דירה שאין לכם עוד צורך בה. אין שום הגיון להמשיך ולהחזיק בפריטים בהם אינכם עושים שימוש.

אריזת קרטון "הלילה הראשון" - הלילה הראשון בדירה החדשה עלול להפוך לסיוט ללא האספקה הנכונה. לכן, יש לארוז קרטון או שניים המכילים אוכל, כלים חד פעמיים, חומרי היגיינה וניקיון. בנוסף יש לזכור קפה, תה, חטיפים, קומקום חשמלי, נייר טואלט, פנס, ערכת עזרה ראשונה ותרופות, כלי כתיבה וערכת כלי עבודה קטנה.

קרטון תרומה - כהמשך לסעיף הקודם, כדאי לסמן לפחות שלושה קרטונים לתרומה. במהלך המיון והאריזה אתם הולכים להיפטר מכמויות גדולות של פריטים שאינם שמישים עבורכם, כדאי להעביר אותם לתרומה. אם יש לכם כמויות גדולות של פריטים לתרומה, כדאי שתקראו על פינוי תכולת דירה לתרומה, ועל הדרך הנכונה לעשות זאת.

אריזה עפ"י חדרים - יש לארוז חדר אחד בכל פעם. זהו ככל הנראה אחד הטיפים החשובים ביותר. בכלל, כדאי להימנע ככל האפשר מערבוב פריטים מחדרים שונים באותו הקרטון.

סימון קרטונים - יש למספר כל קרטון ולנהל פנקס קטן למעקב אחר כל הארגזים ותכולתם. בנוסף, יש לרשום על כל קרטון את שם החדר אליו הוא מיועד ותיאור התכולה שבו. כדאי לסמן את הקרטון בצדדיו ולא על חלקו העליון כיוון שלרוב אנו מניחים את הארגזים במערום. בסימון הארגזים עדיף להשתמש בצבע שונה ובולט עבור כל חדר, ולסמן את החדרים בדירה החדשה באותו הצבע, כך שהמובילים יוכלו להניח את הארגזים ישירות בחדר הרלוונטי.

אריזת חומרי ניקוי רעילים - חומרים אלו יש לארוז בנפרד, לאטום היטב ולהרחיק משאר אריזות הקרטון.

אריזת חפצים כבדים וקלים - הכלל הוא שחפצים כבדים כמו ספרים, סרוויסים ותקליטים יהיו ארוזים באריזות קטנות. באריזות הגדולות יש לארוז חפצים קלים כמו מצעים וכריות. קחו בחשבון שקרטונים גדולים בעלי פריטים כבדים אינם ניתנים לשינוע ובעלי נטייה להיקרע ולהיפתח, והדבר האחרון שאתם רוצים זה להכעיס את המוביל, מה שיגביר את הסיכוי שתכולת הקרטון תגיע כשהיא מרוסקת.

חללים ריקים בקרטונים - אין להשאיר חללים ריקים בקרטון וכדאי למלא את המקום הפנוי עם בגדים, מגבות או נייר אריזה.

חיבור וחיווט מערכת קולנוע ביתי - טרם ניתוק ואריזה של ממירים, תקשורת אינטרנט וטלוויזיה, כדאי לצלם את אופן החיווט על מנת לאפשר הרכבה קלה ומהירה בהמשך.

 

לסיכום, אם אתם לקראת מעבר דירה, או שירשתם דירה המכילה פריטים ישנים שאין לכם צורך בהם, קחו בחשבון שיש מי שישלם עבורם. אני אספן של פריטי פולקלור ישראלי וחפצים משנות הארבעים והחמישים ואשמח אם תיצרו עמי קשר לפני שאתם פונים לעסקני פינוי דירות או פינוי ירושות על מנת לאפשר לרכוש פריטים שעשויים לעניין אותי. בכל מקרה, אם אתם לפני מעבר דירה חשוב שלא תתפתו למה שמכונה פינוי תכולת דירה בחינם, שהוא ישראבלוף שעשוי להשאיר אתכם עם תחושות קשות של מפח נפש.

 

logo בניית אתרים