052-5637133
yosefhaosef@gmail.com

                   פינוי תכולת דירה וגראג' סייל


מטרת המאמר היא להדגים ולפרט את הדרך המיטבית להפיק רווח אלטרנטיבי בהליך של פינוי תכולת דירה או פינוי ירושה. נכיר את האופן שבו יש להיערך למכירת גארג' סייל, את אופן הפרסום, תמחור החפצים ועוד. בנוסף נסביר מדוע קימת חשיבות לקיים את המכירה רק לאחר קבלת הערכת מחיר מקצועית על הפריטים בדירה, ובאיזה שלב של התהליך כדאי לפנות לעסקני פינוי תכולת דירה

 

אחת הדרכים המצוינות לפנות את תכולת הדירה או הירושה ולהרוויח על הדרך כמה שקלים היא לקיים מכירת חצר או גראג' סייל.


פינוי תכולת דירה הוא מטלה מורכבת לרוב האנשים ולכן בדרך כלל הם יפנו לפתרון הקל ביותר של שכירת שירותיה של חברה העוסקת בפינוי דירות.


עוד לפני שאציג את הדרכים הקלות, המומלצות והמיטביות לקיום מכירת חצר, חשוב להבין שזו אמורה להגיע רק לקראת סוף תהליך פינוי תכולת הדירה, ובטח לא בשלבים הראשונים.


במקומות אחרים באתר, אני מסביר מדוע במקרים של פינוי דירות קשישים פניה לאנשי מקצוע מהתחום עלולה לגרום לכם להפסדים כספיים משמעותיים בשתי רמות שונות.


ראשית, חלק לא מבוטל מהאנשים המבוגרים נוטים לעיתים קרובות להחביא כסף מזומן או תכשיטים בכל מיני מקומות בבית, ולשכוח מזה לחלוטין. במאמר שלי אודות "פינוי תכולת דירה והאוצר האבוד" אני מסביר כמה התופעה הזו נפוצה (הרבה יותר ממה שאתם נוטים לחשוב) ומדגים מהם אותם מקומות בדירה בהם רובנו נוטים להסליק את האוצרות שלנו. לכן, טרם שאתם שוקלים לפנות לחברות מקצועיות לפינוי דירה מומלץ לא להתעצל ולבצע בדיקה יסודית בכל הבית.


שנית, וזו הטעות הנפוצה היותר, רוב האנשים לא יודעים שחלק מהפרטים הישנים של ההורים הם פריטי אספנות לכל דבר ועניין. רובנו שוגים לחשוב שרק פריטים כמו אוסף בולים או יצירות אומנות עשויים להיות בעלי ערך כספי משמעותי. זוהי טעות נפוצה, ורוב האנשים לא יודעים שגם פריטים כמו תקליטים ישנים, ספרים משומשים, משחקים ואפילו עיתונים והגדות של פסח עשויים להיות בעלי ערך אספני. אני מזמין אתכם לקרוא וללמוד כיצד להעריך באופן עצמאי את הפריטים הישנים שבבית ההורים. ובדיוק כפי שציינו קודם לכם, אם יש להורים ספר מסוים או תקליט שיכול להיות רב ערך, למה שתרצו להעביר אותו לידיו של מפנה תכולות הדירה?


לכן, יש כאשר עוסקים בפינוי תכולת דירה ומעוניינים להפיק מקסימום רווח, כדאי לעבוד במספר שלבים. ראשית יש לבצע באופן עצמאי מיון ראשוני של הפריטים, שנית יש להתייעץ עם מומחה באספנות (או לחליפין לבדוק באופן עצמאי באינטרנט את ערכו של כל פריט), לאחר מכן מומלץ לקיים מכירת חצר של הפריטים שנשארו ורק בסוף התהליך לפנות לעסקני פינוי דירות וירושות.


במאמר זה ניסיתי לרכז עבורכם את מירב המידע שיסייע לכם להתארגן באופן המיטבי למכירת חצר מוצלחת. אתם הולכם להיות מופתעים וללמוד שלכל פריט וחפץ יש כתובת וקונה שישמח לשלם בעבורם. לצערי הנושא של מכירת חצר עדיין נמצא בחיתוליו ואין בישראל מספיק פלטפורמות פרסום מוצלחות למכירות מהסוג הזה.


אז כיצד ניתן לקיים גארג' סייל מוצלח?


מיון וארגון החפצים בדירה
- אז כפי שציינתי כבר בעבר, השלב הראשון בכל התמודדות עם פינוי תכולת דירה מתחלק בדיוק כמו בצבא לשלוש קטגוריות בסיסיות: שמירה, מכירה ואשפה. במאמר אחר באתר אני מפרט עשרה כללי בסיס לפינוי דירה שם גם אני מסביר כיצד יש לנהל באופן פרקטי את שלב המיון הראשוני.


זבל של האחד הוא אוצר עבור אחר
- בשלב ראשון של הליך פינוי הדירה אל תזרקו שום דבר. הרבה פעמים אנשים מופתעים שאני מוכן לשלם כסף עבור הגדות של פסח ישנות או עיתונים ומגזינים.  למרות זאת, חשוב לדעת כיצד לנהל את הפריטים שסביר שלא ניתן יהיה למכור לאספן כמוני. למשל, אם אתם מחזיקים סט פורצלן של 12 חלקים שמתוכם שלוש צלחות סדוקות, עדיף להיפטר לחלוטין מהצלחות השבורות ולהשמיט אותן מהסט. באופן מוזר בני אדם ייטו לשלם הרבה יותר עבור סט צלחות שלמות המונה רק תשעה חלקים מאשר על סט של 12 חלקים שמתוכו שלוש צלחות שבורות או סדוקות.


פרסום המכירה
- כפי שצוין בפתיח, כיום ישנו קושי מסוים בפרסום מכירות חצר, אך למרות זאת באתרים כמו יד 2 וכן מספר אתרי נישה שעוסקים בנושא, ניתן להגיע למספר לא מבוטל של מתעניינים. לכן, ישנו צורך לצלם כמה שיותר תמונות ולהוסיף תיאורים מילוליים אטרקטיביים המכוונים למכירה. כמובן שפרסום באמצעות קבוצות פייסבוק, ווטסאפ ואינסטרגם יעשה גם כן את העבודה. שלט ברור בכניסה לבניין או מחוץ לבית עם מספר בלונים תמיד מומלץ.


מועד המכירה
 - סופשבוע בשעות הבוקר הוא בדרך כלל הזמן הטוב ביותר לקיים גארג' סייל. תמיד מומלץ להתחיל בשעות הבוקר המוקדמות (מאוד). יש לכך שתי סיבות עיקריות, ראשית, אספנים תמיד יעדיפו להגיע לפני שאר הקונים על מנת שחלילה מישהו אחר לא יקדים אותם ברכישה של פריט זה או אחר. מה גם שאספנים ותיקים כבר מורגלים לשעות לפנות בוקר משווקי הפשפשים (מי שלא הגיע לשוק הפשפשים ביפו או בחיפה בשעה חמש לפנות בוקר לא ראה מימיו קדחת אספנים שמסתובבים אחוזי תזזית עם פנסים). בנוסף, רוב הקונים הרציניים לא מתייחסים לסוג זה של זירה כזמן של הנאה ורוגע, ולכן גם הם יעדיפו להגיע מוקדם ככל האפשר על מנת שלא "לבזבז" את שעות הפנאי של סוף השבוע. כמובן שתמיד יש לבדוק את מזג האוויר לפני שקובעים מועד למכירה, מזג אוויר קיצוני מרחיק באופן גורף קונים פוטנציאלים.


הכנה מוקדמת
-  כמעט ואין צורך הבכנה מוקדמת מיוחדת, אך יש להיערך עם מדבקות קטנות וטושים מסוג פרממנט דק ולדאוג לתמחר את כל הפריטים מראש (בהמשך אתייחס בנפרד לאופן תמחור הפריטים). חשוב גם לדאוג לשקיות אריזה לטובת הקונים שירכשו מספר רב של פריטים קטנים וכן לעיתונים רבים לטובת עטיפה של פריטים שבירים.

ככל שאין לכם זמן למחירים מפורטים לכל פריט ופריט, ניתן לרכוש במדבקות בצבעים שונים ולהחליט למשל שהמדבקות האדומות הן 10 ₪, צהובות 15 ₪ וכך הלאה. חשוב לא לבלבל את הקונים ולאפשר שלט עם מקרא מפורט המדגים איזה מחיר משמש כל צבע.


אגב, שימו לב שפריטים גדולים יותר דורשים תגי מחיר או מדבקות גדולות יותר. אל תגרמו לקונה לחפש מדבקה זעירה על המזנון הענק שאתם מוכרים.הכנה מוקדמת הכוללת: דבקיות, טושים מסוג פרמננט ומדבקות בצבעים שונים


אמצעי תשלום
- חשוב להכין מראש שטרות קטנים ומטבעות על מנת לאפשר עודף, אך חשוב יותר להיות פתוחים לקבלת תשלום גם באמצעות ביט ואפילו PayPal.תמחור הפריטים
- טרם התמחור חשוב לשים לב למספר שיקולים. ראשית, בואו נודה על האמת, ככל שהפריטים הללו לא יימכרו הם יושלכו לפח, לכן חשוב להיות ראליים בתמחור ולכוון לתקרת מחירים נמוכה. אם אתם סוברים שעדיף לתרום את הפריטים, קחו בחשבון שגם כאן מדובר בלוגיסטיקה לא פשוטה וברוב המוחלט של המקרים אף עמותה לא תגיע עד אליכם ותשנע את הפריטים בעצמה. במקום אחר באתר אני מסביר כיצד ניתן בכל זאת לתכנן פינוי תכולת דירה לתרומה.


בנוסף, כאשר מתמחרים את הפריטים בתכולת הדירה יש להיזהר לא לייחס להם ערך סנטימנטלי, ולכן אם אתם זקוקים לחוות דעת אובייקטיבית, אל תהססו לשאול חבר קרוב אודות הסכום שהיה מוכן לשלם עבור פריט זה או אחר.  
ככל שיש לכם זמן ופניות, בצעו חיפוש מהיר באינטרנט כדי לבדוק כמה עולה מוצר זהה חדש, ועפ"י כלל האצבע של מכירת חפצים משומשים, תמחרו אותו בשליש ואפילו רבע המחיר. כן כן, בדיוק מה ששמעתם, אם עלות שעון קיר חדש היא מאה שקלים, לא תוכלו למכור אותו בחמישים שקלים. שימו לב שאתם חייבים להיות אטרקטיביים, בשווקי הפשפשים השונים עלות ספר נעה בין 5 ל 10 שקלים ואותו כנ"ל לגבי פריטי לבוש, ובשווקים הללו ישנו מגוון גדול הרבה יותר מזה שיש לכם להציע. להלן טווחי מחירים מומלצים: תקליטורים 5-10, צעצועים ומשחקים 5-15, פריטי נוי ועיצוב הבית 20-30.


תמחור ללא בלבולי מוח
- אחת הטעויות הנפוצות של עורכי מכירות חצר הוא העלאת מחירי הפריטים מתוך חשיבה עתידית על התמקחות עם הלקוח. שימו לב שאתם לא נמצאים בשוק, רוב הקונים הפוטנציאלים יתרחקו כמו מאש ממחירי פתיחה גבוהים ובכלל לא יטרחו לפנות אליכם על מנת להתמקח.


בנוסף, חשוב לשמור על גמישות מסוימת
ופתיחות לעסקאות חבילה. אם אתם מבחינים בלקוח שמחזיק מספר פריטים והוא נראה מתלבט, כדאי בהחלט להציע לו הנחה ככל שייקח את כולם.


מכירה במקבץ
- תמיד עדיף לחבר מספר פריטים לצרור אחד מאשר למכור כל אחד מהם בנפרד. הדבר נכון בעיקר בנוגע לתקליטורים, ספרים, משחקים וכו'. אל תשכחו שבסופו של יום המטרה שלכם היא להישאר עם דירה ריקה לגמרי.


אטרקטיביות הפריטים
- ככל שיש בידכם זמן פנוי, חשוב לגרום לתכולת הדירה ולפריטים שאתם מוכרים להראות אטרקטיביים. נקו אבק, כתמים, רססו את הבגדים בתרסיסים עם ריח של כביסה וכו'.  ככל שאתם מוכרים אופניים או כדורי משחק דאגו לנפח אותם, אותו כנ"ל לגבי התקנת סוללות בצעצועים, אלו עושים שינוי של ממש ומגבירים את הסיכוי לבצע מכירה.


חלוקת הרווחים
- ככל שמשדובר על פינוי תכולת דירה מירושה חשוב לנהל מחברת מסודרת של כלל הפריטים והסכום בהם נמכרו. חוויה כזו של פינוי דירה ומכירת פריטים של הורים שנפטרו קשה ממילא, ולכן סביר שרוב בני המשפחה כבר נמצאים על הקצה, לכן כדאי להיות מאוד מדויקים אודות אופן חלוקת כספי המכירה.

 

לסיכום, בכתבה זו הצגנו את אחת הדרכים המרכזיות בהפקת רווחים מפינוי תכולת דירה, וזאת באמצעות גראג סייל, או פינוי תכולת דירה. חשוב לשים לב שטרם עריכת מכירת חצר, אני מזמין אתכם להתייעץ איתי אודות כל פריט שנראה לכם בעל ערך אספני. אני מגיע לכל חלקי הארץ ולכן אם אתם מחפשים פינוי תכולת דירה בירושלים או פינוי תכולת ירושה בפתח תקווה, אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר טלפוני.

logo בניית אתרים