052-5637133
yosefhaosef@gmail.com

תקליטים למכירה ברווחיות מקסימלית - 7 סיבות למכור את התקליטים הישנים שלכם לאספן

מטרת המאמר היא להציג את הדרכים הרווחיות ביותר למכירת תקליטי ויניל, וכן להציג 7 סיבות למכירת התקליטים באופן ישיר דווקא לאספנים במקום לחנויות תקליטים מסחריות

אז מצאתם אוסף תקליטים בבוידעם של סבתא, ואתם חושבים לעצמכם מה אפשר לעשות איתם? אז העצה הכי טובה שלי היא לשמור אותם ולרכוש פטיפון, כי יש משהו בפורמט של תקליטי ויניל שלא ניתן למצוא במדיות הדיגיטליות בהן רובנו משתמשים היום, מה גם שיש איזשהו קטע בלהחזיק אוסף תקליטים ופטיפון בסלון. אגב, אם שכנעתי אתכם להחזיק בתקליטים שלכם, אני מזמין אתכם לקרוא את המאמר המקיף ביותר שנכתב בעברית על אספנות תקליטים, בו אני מסביר לא רק איך להתחיל אוסף תקליטים, אלא גם איך ניתן להעריך את שוויים ואיך יש לטפל בהם על מנת שיישמרו לשנים רבות.

אם בכל זאת החלטתם שאין לכם סבלנות לזמן שלוקח לאתר את התקליט הספציפי מבין מאות תקליטים, להוציא אותו מהאריזה, להניח על הפטיפון, להפוך צד וכו', ואתם מעדיפים לשמוע את השיר שמזמזם לכם על הלשון תוך חמש שניות, אזי אתם זקוקים למספר עצות בנושא תקליטים למכירה. אגב, ככל שהתקליטים שלכם הם חלק מתכולת דירה ואתם שוקלים פינוי תכולת דירה לתרומה, ממליץ לכם לקורא מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. 

מטרת המאמר היא להסביר מהן הדרכים הטובות ביותר להפיק מקסימום רווח מכספי מתקליטים המיועדים למכירה, וחשוב לא פחות, מדוע האפשרות של מכירת אוסף התקליטים לחנויות תקליטים מסחריות היא האופציה הגרועה ביותר.

לפני הכל, חשוב להדגיש, שאני אספן תקליטים (ופריטים רבים נוספים) ויש לי אינטרס ברור שתפנו אלי על מנת לקבל הצעת מכיר עבור אוסף התקליטים שלכם. עם זאת, הטיפים ועצות המופיעים פה יעזרו לכם בכל מקרה להגדיל את הרווח הכספי שלכם מהתקליטים שברשותכם, גם אם תחליטו שלא לפנות אלי.

אז מהן הדרכים הרווחיות ביותר למכירת תקליטים ישנים?

שווקים מקוונים: אין ספק שזו הדרך הרווחית ביותר. ישנם אתרי אינטרנט ייעודיים למכירת תקליטים  כמו Discogs הנחשב לאתר הגדול והוותיק ביותר למכירת תקליטים. גם אתרים כמו Ebay או Etsy נחשבים לפלטפורמות מוצלחות למכירת תקליטים, למרות שהן מוכרות מוצרים רבים נוספים למעט תקליטים. היתרון בשלושת אתרי המכירה הללו הוא שניתן להגיע באמצעותם לאספני תקליטים מכל העולם, מה שבהכרח מגביר משמעותית את המחיר שאתם עשויים לקבל. עוד, הפלטפורמות הללו בעלות יתרונות בולטים של קביעת מחירים הנעשית על ידי המוכר, הגעה לשווקי נישה וחיבור ישיר עם אספני תקליטים ללא עמלת התיווך שגוזרות חנויות התקליטים המסחריות.

 

מדיה חברתית: מכירת תקליטים בפלטפורמות המדיה החברתית כמו אינסטגרם, פייסבוק וטוויטר בהחלט יכולות למשוך אספני תקליטים פוטנציאליים. כאן ההמלצה היא ליצור חשבונות או פוסטים ייעודיים המפרטים את רשימת התקליטים המיועדים למכירה בדגש על מצבם הפיסי. כל אחת מהמדיות הללו מאפשרת יצירת קשר מהיר עם אספני תקליטים והצטרפות לקבוצות או קהילות המתמקדות בחובבי וינילים.

 

ירידי אספנות ווינטג' - כמעט בכל סוף שבוע מתקיימים ברחבי הארץ ירידי אספנות ועתיקות. תמיד מגיעים לירידים הללו גם אספני תקליטים. לפני שאתם שוללים את האפשרות הזו, קחו בחשבון שאין כוונה שתעמידו דוכן מסודר וכו'. פשוט תסתובבו במקום, תוכלו לאתר בקלות את אספני התקליטים (אני לוקח בחשבון שאתם יודעים איך נראה תקליט) ופשוט תציעו להם לקנות אוסף שלם שנמצא בבגאג' של הרכב שלכם.  

 

מכירה לאספן - דרך נוספת ומומלצת היא למכור את התקליטים הישנים שלכם ישירות לאספן תקליטים. בכל מקרה, מכירה כזו תמיד תניב רווחים גבוהים יותר מאשר מכירה לחנויות תקליטים מסחריות הקונות ומוכרות תקליטים משומשים. אגב, אם יש לכם גם ספרים ישנים, ממליץ ללמוד מהי הדרך הטובה ביותר להניב רווח מקסימילי מספרים ישנים

 

אז למה מכירת תקליטים לאספן תהיה תמיד רווחית יותר בהשוואה למכירת התקליטים לחנויות תקליטים מסחריות?

אז החלטתם שאף אחת מהאפשרויות שהצגתי לא מספיק טובה עבורכם, ואתם נמצאים בצומת דרכים של התלבטות בין מכירת התקליטים לאספן לבין מכירה שלהם לחנות תקליטים. להלן 7 סיבות המסבירות מדוע מכירה לאספן תהיה תמיד עדיפה על מכירה לחנות תקליטים, ותניב בהכרח רווח כספי גדול יותר.

שווי הוגן: חנויות תקליטים מסחריות פועלות לפי מודל כלכלי פשוט של רווח והפסד. החנויות הללו תמיד שואפות לרכוש תקליטים במחיר הנמוך ביותר האפשרי, על מנת למכור אותם ברווח גבוה הרבה יותר. מתח הרווחים בשוק התקליטים עשוי להגיע לעיתים למאות ואלפי אחוזים. אם בין ערימת התקליטים שלכם מסתתר למשל התקליט חנטריש 3 ורבע של דני בן ישראל, סביר שתקבלו על כל מקבץ התקליטים שהבאתם לחנות כ 150 ₪, בזמן שהחנות תמכור את התקליט של בן ישראל ב 1000 ₪ בקירוב. מנגד, האספנים מכירים את ערכם האמתי של התקליטים והם לרוב יהיו נלהבים מול אוסף של תקליטים נדירים ולכן גם ישלמו מחיר גבוה ויאפשרו לכם למקסם את הרווחים.


חנטריש 3 ורבע
הימנעות מעמלות מתווך: באמצעות מכירה ישירה לאספן תקליטים, המוכר והקונה מוותרים על תשלום מיותר למתווך. למעשה עיקר הרווח של חנויות התקליטים נובע מפערי התיווך בדמות אחוז מהמכירה או עמלה שהם גובים הן מהמוכר והן מהקונה. לכן, מכירת תקליטים ישירות לאספן תאפשר למוכר בהכרח שולי רווח גדולים יותר.

תשומת לב אישית: ברוב המקרים אספני תקליטים מעריכים מאוד את ההזדמנות ליצור קשר ישיר ובלתי אמצעי עם מוכרים, לדון על ההיסטוריה של הבעלות על התקליטים ומצבם. תשומת הלב האישית הזו עשויה להוביל לתמחור ולתנאים נוחים יותר למוכרים, וכתוצאה מכך לרווחים גבוהים יותר עבור התקליטים הישנים.

הערכה לאיכות: לאספנים יש בדרך כלל הערכה עמוקה לאיכות ולמצבם של התקליטים, בכלל הפקטור המרכזי לתמחור תקליטים הוא לא מידת הנדירות שלהם אלא מצבם הפיסי. ככל שאוסף התקליטים שלכם במצב טוב ובאיכות גבוהה, כך ייטו רוב האספנים לשלם עבורו סכומי כסף גבוהים יותר.

אפשרויות מכירה גמישות: מכירה ישירה לאספנים מאפשרת גמישות גבוהה יותר בתמחור, בשיטות תשלום ובתנאי המכירה. בזמן שחנויות התקליטים יעבירו לכם ברוב המקרים תמורה באמצעות זיכוי לרכישה חוזרת או מזומן, אספני תקליטים תמיד יהיו נוחים יותר הן במשא ומתן על מחיר התקליטים, והן בדרכי העברת התמורה, בין אם מדובר על Pay box, Paypal, ביט או מזומן ובכך למקסם את הרווחיות ממכירת התקליטים.  

יתרון מובנה למוכר בזמן המשא ומתן: בניגוד לחנויות תקליטים מסחריות, אספנים תמיד יהיו גמישים יותר ופתוחים למשא ומתן. מי שלא ראה אספן תקליטים מזיע ומאדים מהתרגשות לנוכח ערימת תקליטים, לא מבין את נפשו המורכבת והדחף הבלתי נשלט לסגור עסקה כמעט בכל מחיר.  

לוגיסטיקה: ברוב המוחלט של המקרים מכירה לחנות תדרוש לוגיסטיקה מורכבת של הגעה פיסית לחנות עם כל התקליטים. מי שלא הרים ארגזי תקליטים בעצמו לא מבין כמה הם כבדים וקשים לשינוע. תוסיפו לזה נסיעה, חניה, סחיבה וזה כבר מוריד במשהו מהחשק למכור לחנות מסחרית. לעומת זאת, אספנים יהיו תמיד נלהבים יותר וברוב המקרים יסכימו להגיע אליכם ולתת לכם הצעת מחיר במקום עבור התקליטים.

לסיכום, מכירת תקליטים משומשים ישירות לאספני תקליטים תהיה ברוב המקרים רווחית וקלה  יותר ממכירה לחנויות תקליטים מסחריות. אז אם התגלגל לידכם אוסף תקליטים ואתם מתלבטים אם וכיצד למכור אותו, אני ממליץ לכם ליצור איתי קשר טלפוני ולאפשר לי לתת לכם הצעת מחיר עבורו.

 

logo בניית אתרים