052-5637133
yosefhaosef@gmail.com


שבעה כללים שחשוב להכיר לפני פינוי תכולת דירה או פינוי ירושה

מטרת המאמר היא לרכז את העובדות המרכזיות שחשוב לדעת לפני פינוי תכולת בית, ועל האופן שבו פינוי דירה עשוי לא רק לחסוך לכם סכומי כסף משמעותיים, אלא גם להניב רווחים כספיים.

אם הגעתם לדף זה סביר שירשתם דירה עם פריטים ישנים או עתיקים, או שאתם זקוקים לשירות של פינוי תכולת דירה או פינוי ירושה. מה שרוב האנשים לא יודעים שבתכולת הדירה עשויים להיות אוצרות של ממש, בין אם מדובר בכסף מזומן או תכשיטים שהוחבאו בה, או פריטים ישנים הנחשבים לעתיקים או אוספים שאנו לא יודעים כיצד להעריך את שווים. האתר כולו נועד לאפשר לכל מי שמצוי בצומת של פינוי תכולת דירה או פינוי ירושה, לדעת להעריך באופן עצמאי את הפריטים הישנים שבדירה.

 

באופן כללי ניתן לומר שרוב האנשים שזקוקים לשירות של פינוי תכולת דירה או פינוי ירושה נמצאים בלחץ של זמן, כיוון שהם מבקשים לממש מהר ככל האפשר את מכירת הבית. לחץ הזמנים עלול לגרום לטעויות העלולות להעלות בסכומי כסף משמעותיים, ומשחקות לידי מי שעוסק בתחום פינוי תכולת בתים.

 

ריכזתי בדף זה את שבע הכללים העיקריים שעשויים בסופו של יום לחסוך לכם סכומי כסף משמעותיים בתהליך פינוי החפצים הישנים מהבית כחלק מפינוי תכולת דירה או פינוי ירושה.

 

רוב האנשים נוטים להחביא כסף מזומן או תכשיטים - מי ששאל את עצמו איך ייתכן שמפני תכולת דירה נוהגים ברכבי יוקרה שרובנו יכולים רק לחלום עליהם, זוהי התשובה. רוב האנשים בטוחים שהם מכירים את הוריהם ויודעים בוודאות שלא היו להם חסכונות נזילים המוחבאים בבית, או שהם סוברים שהם יודעים היכן בדיוק ההורים החביאו את התכשיטים ואת המזומנים. תתפלאו, ההורים המבוגרים לא תמיד זוכרים היכן או אם בכלל החביאו כסף מזומן או תכשיטים, ולא תמיד הם נוהגים לשתף את ילדיהם או אפילו את בן זוגם בעניין. שמעתי שיחות בין עסקני פינוי דירות בשווקי הפשפשים בהם הם מספרים על סכומי עתק, מטבעות זהב, שעונים ותכשיטים שנמצאו בזמן פינוי תכולת הדירה ובמקומות לא צפויים. באתר ישנו מאמר שכותרתו "מה חייבים לדעת לפני פינוי דירה, או איפה סבתא החביאה את הכסף והתכשיטים", והוא עוסק ומציג את במקומות המסתור בהם אנשים מבוגרים נוטים להטמין את האוצרות הפרטיים שלהם, ומסביר למה יש בנו צורך כמעט בלתי נשלט לעשות כן.


מיון חפצים - בהמשך לעובדה הראשונה, מיון נכון ויסודי של החפצים הישנים בדירה יכול לחסוך לכם כסף רב ולמנוע מכם להעביר את הפנסיה והחסכונות של ההורים לידי מפני תכולות הדירה. ברור שהמטלה הזו של מיון החפצים היא קשה גם ברמה הטכנית וגם בהיבט הרגשי. מיון וחיטוט בחפצים של ההורים - פריטים שעברו איתם חיים שלמים, עשוי להיות מטלה מפרכת, סיזיפית ומייגעת. אך אני מבטיח לכם שאם תעברו באופן מסודר ושיטתי על כל תכולת הדירה, תמצאו חפצים שלא דמיינתם שההורים המבוגרים שלכם החזיקו. אגב, המיון אמור לסייע לכם לא רק באיתור של אוצרות, אלא גם לאפשר לכם לאתר פריטים שתרצו להמשיך ולהעביר בירושה לילדכם. בהקשר זה כדאי לקרוא את המאמר פינוי תכולת דירה באופן עצמאי, שמסביר מהם הצעדים הראשונים שיש לבצע  באופן עצמאי בזמן פינוי תכות דירה, ולמה חשוב לעשות זאת טרם שאתם מסתייעים באנשי מקצוע מתחום פינוי דירות. 

 

הפריטים הישנים בתכולת הבית או הדירה שוום ברוב המקרים כסף - רוב האנשים לא מודעים לכך, אך הפריטים הישנים בתכולת הבית של ההורים עשויים להיות שווים סכומי כסף משמעותיים. אין סיבה אמיתית שתמנעו מעצכם רווח כספי אלטרנטיבי מפינוי תכולת בית או פינוי הירושה. כאן בדיוק אני נכנס לתמונה, אני אספן של פריטים ישראלים מגוונים ואשמח לתת לכם הצעת מחיר עבור אוספים או פריטים ישנים שברשותכם. אני מציע לכם ליצור עמי קשר רגע לפני שאתם פונים לעסקני פינוי ירושות או פינוי בתים, ומבטיח לכם שההצעה הכספית שלי עבור הפריטים המעניינים אותי תהיה תמיד גבוהה ומשתלמת יותר. אם אתם רוצים להבין ולהעמיק על פריטי האספנות ישראלים שעושיים להיות בעלי ערך אתם מוזמנים לקרוא את המאמר "פינוי תכולת דירה והקשר לאספנות ישראליאנה".

 

אספנים לא נוטים לגלות לבני משפחתם מהו השווי האמתי של האוסף - זהו אחד מהדברים החשובים ביותר שעליכם לדעת. המציאות מלמדת שברוב המוחלט של המקרים האספנות היא עיסוק גברי הרבה יותר מאשר נשי. הזמן והמשאבים שאספן משקיע באיתור וברכישת חפצים עשויים להיות עצומים ולהגיע לעיתים לסכומי עתק ולמצבים של פסיכופתולוגיה והפרעה נפשית של ממש. רוב האספנים, בטח הכבדים שבניהם מונעים מדחף פנימי שלעיתים הוא לא בר כיבוש, מבערה שלא מאפשרת להם רגיעה עד שהם משיגים את הפריט הבא לאוסף. העלות הכספית, גם אם היא גבוהה, לא תמנע מהאספן לרכוש את הפריט, וכיוון שהוא מודע לכך שהתגובות של הסביבה, ובעיקר זו הקרובה אליו, תהיינה חריפות למשמע המחיר ששילם, הוא לרוב לא יחשוף את המחיר האמתי. אני מכיר אספנים שיש להם משוואות מתמטיות קבועות בהם הם משתמשים כשבת הזוג שואלת אותם כמה עלה הספר העתיק שזה עתה רכשו (נאמר שורש הסכום ששולם חלקי שתיים...). לכן אם אחד מההורים שלכם היה אספן, קחו בחשבון שייתכן ואתם לא ממש יודעים מה השווי האמיתי של האוסף שהחזיק. ככל שאחד מההורים שלכם היה אספן, אני ממליץ לכם לקרוא על ספרים נדיריםתקלטים נדירים או אספנות יודאיקה על מנת ללמוד כיצד להעריך את הפריטים הללו באופן עצמאי.

 

פניה למומחה - בהמשך לסעיף הקודם, תמיד כדאי לפנות למומחה או אספן על מנת להעריך את האוסף. אם אתם חושבים שחלק מהפריטים בבית או בדירה עשויים להיות פריטים בעלי ערך אספני, כדאי תמיד לפנות למומחה על מנת שיסייע לכם להעריך את שווים.

 

פינוי תכולת דירה בחינם זו פיקציה - לא משנה כמה ינסו לשכנע אתכם עסקני פינוי ירושות, ברוב המקרים תצאו מופסדים משמעותית מעסקה שכותרתה היא "פינוי תכולת דירה בחינם". תמיד פירושו של דבר הוא ויתור מצדכם על פריטים ישנים בעלי ערך שהייתם עשויים לקבל עבורם תמורה כספית הולמת. אני ממליץ לכם לפנות אלי טרם שאתם בוחרים באופציה זו.

 

רוב פריטי האספנות היקרים ביותר התחילו דרכם בפינוי תכולת דירה - תאמינו או לא, אך לא משנה אם מדובר בפסלון פורצלן גרמני תוצרת מייסן בשווי 2500$, תקליט של הצ'רצ'לים בשווי 4000$ או חנוכיית כסף הולנדית מהמאה ה 18 בשווי 6000$, רוב פריטי האספנות היקרים ביותר התחילו את דרכם בפינוי תכולת בית או פינוי ירושה, ועלותם הייתה פרומיל מהשווי האמתי שלהם. לכן, אם ירשתם דירה המכילה פריטים ישנים, תמיד כדאי להמתין מעט לפני שפונים למפני תכולות או קוני ירושות, ולפנות בשלב ראשון למומחים.


לסיכום, אם ירשתם דירה או בית המכילים פריטים ישנים או פריטי אספנות עליכם להמתין לפני שאתם פונים לאנשי המקצוע מתחום פינוי הירושות או עסקני פינוי תכולת הדירה. בשלב ראשון עליכם לנסות ולאתר את האוצרות הפרטיים של ההורים ולאחר מכן למיין באופן יסודי כל הפריטים בבית. עוד חשוב לזכור, שברוב המקרים הפריטים הישנים מדירת ההורים עשויים להיות בעלי ערך, ושאספנים נוטים שלא לספר לבני משפחתם את השווי האמתי של הפריטים שרכשו. לכן, כדאי תמיד לפנות למומחה או אספן כיוון שרוב פריטי האספנות החלו את דרכם בפינוי תכולת דירה או פינוי ירושה.

 

לכן, אם יש ברשותכם פריטים ישנים, אוסף מכל סוג שהוא או חפצים ישנים, צרו עמי קשר טלפוני על מנת שאציע לכם מחיר עבורם.

 

 

logo בניית אתרים